Dark Hand jako familie se rozvíjí už nějakou dobu a ještě stale není na vrcholu svého vývoje. Tento vývoj prošel změnami, stejně jako zakladatelé. Dark Hand začínal na povrch prosakovat už v letech 2000 – 2001 zatím jen jako spolek na vytváření hororových scénářů. Na založení rodiny se podílel Ivo Repčík (Šmejdy) a Jindřich Bernatík.

Bezstarostné popouštění fantazie stálo před velkým krokem. Bylo nutné rodinu nějak pojmenovat a dát ji charakter. Vznikl název Dark Hand (temná ruka). Ivo: “Je to otisk dětské chlapecké dlaně, který je posednutý ďáblem a podává ti jako zprostředkovatel temnou ruku k úmluvě a vysvobození z pozemského světa.” K prvním filmovým experimentům došlo až v roce 2005, kdy také vznikl nezávislý psycho-hororový snímek Dreams of Destiny. Po nějaké době Jindřich zjistil, že členství ve familii není to co by ho naplňovalo. Na druhou stranu Ivo Repčík se jen ujistil v tom, že Dark Hand je to co chce žít. Stvrzuje svoji celoživotní náklonost tetováním na levém zápěstí logem Dark Hand společně s nápisem I believe. Věří v tvorbu Dark Hand. Ještě v roce 2009 vznikájí dva hudební klipy z produkce Dark Hand. A tento počin odstartoval náklonost rodiny k hudebním klipům. Následovala vysoká filmová škola, která zahájila pro familii další kapitolu existence. Tam se Ivo Repčík poznal s Pavlem Harantem (Paulie Garand), který otevřel Dark Hand nové možnosti ve světě hudebních klipů. Následovala dlouhá spolupráce s Ty Nikdy Labelem, která trvá dodnes.

Dark Hand nefunguje jenom jako video produkce, ale také se zabývá Street Artem a jinými uměleckými směry. Pro lepší orientaci vytvořila rodina podskupinu pro umění Crime Art. Hlavním představitelem je Lukáš Petr (Stops), který je po dlouholeté spolupráci přijat do familie. Svoji celoživotní náklonost pro tvorbu, pečetí tetováním na pravém zápěstí. Je to otisk prvního tetování loga ruky společně s nápisem. Tato symbolika značí oficiálního druhého člena familie. Spolu s videem se rozvíjí i fotografická záliba rodiny. Představitelé tohoto odvětví jsou Lukáš Rohaľ (Psyche), který je členem familie necelé tři roky a Filip Knoll. Specializace Lukáše Rohaľa je audiovizuální zachycování chodu, konkrétněji Making of ze všech natáčení a akcí rodiny. Popřípadě audiovizuální experimenty. Rozvoj a chuť fotografovat se táhne společně s rozvojem zdokonalování filmového a uměleckého umu familie. Nejnovější specializací Dark Hand je programování webových stránek. O tuto specializaci se stará Filip Knoll, který je nejnovějším objevem Dark Hand rodiny.